ارگونومی کاربردی

رایگـان

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

چکیده این محصول :

فایل پاورپوینت ارگونومی کاربردی

ارگونومی

ارگونومی چیست؟

کلمه ارگونومی در اصل  واژه ای  یونانی  است که از ترکیب دو کلمه ارگو   ( Ergo )  به معنای کار  و  نوموس    ( Noms  ) به معنای قاعده ، قانون بوجود آمده است . ارگونومی علم مطالعه کارآیی و عمل انسان است که ویژگیها و تواناییهای انسان را مورد مطالعه قرار داده و از این طریق شرایط هماهنگی کار و انسان را فراهم می کند .

به بیان دیگر ارگونومی علمی است که به ما می گوید که برای دستیابی به کارآیی و بهره وری در یک حرفه خاص، ضمن حفظ سلامتی خود ، چگونه و در چه شرایطی باید کار کنیم .

از ارگونومی به منظور گرفتن حداکثر تکنولوژی ، تأمین رفاه کارگران و استفاده توأم با کارآیی از تأسیسات تولیدی و خدماتی در جهت تحقق بخشیدن به تولید بالاتر ، بهبود وضع بهداشتی ، حفظ سلامتی و تحصیل رضایت در مورد کار ، استفاده می شود .

هدف نهایی متخصصین ارگونومی طراحی و ارائه کار و محیط کاری است که انجام کار برای هر فردی امکان پذیر بوده و  ارزش انجام را داشته باشد ، کارگر احساس سلامت ، رضایت و همبستگی با مؤسسه ای که برای آن کار می کند نموده و از این طریق به پیشرفت و بهبود کارآیی سازمان خود کمک می نماید .

کشورهای در حال رشد به کاربردهای ارگونومی بیشتر نیاز دارند . شرایط نامطلوب کار ، فقدان برنامه های پیشگیری از آسیب دیدگی های ناشی از کار ، عدم هماهنگی تکنولوژی وارداتی با شرایط محیطی که تکنولوژی مورد استفاده قرار گرفته است ، موجب بسیاری مشکلات فنی ، انسانی ، اقتصادی و اجتماعی گردیده است .

از این رو آموزش ارگونومی در کشورهای روبه رشد جنبه حیاتی داشته و سبب می شود که از تکنولوژی به مؤثرترین شکل ممکن بهره برداری شده و علاوه بر آن محیط و نیروی کار نیز حفظ شود .

درباره من

سایت پلکان مهندسی توسط اسماعیل صفیاری تاسیس شده و به شما کمک خواهد کرد تا با سرعت بیشتری فعالیتهای اجرایی خود را انجام دهید و بتوانید درآمد خود را افزایش دهید.

سبد خرید

محصولات پیشنهادی