نشریه 731 – دستورالعمل طراحی، اجرا و نگهداری روسازی بتنی راه‌ها

خانه » مطالعات » نشریه 731 – دستورالعمل طراحی، اجرا و نگهداری روسازی بتنی راه‌ها
زمان : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ دسته بندی : مطالعات, مقالات روسازی راه
رای دادن به نوشته

نشریه 731 با عنوان ” دستورالعمل طراحی، اجرا و نگهداری روسازی بتنی راه‌ها ” در سال 96 از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور برای پروژه های دولتی ابلاغ گردید. که نشان از برداشتن گام بزرگی از سوی جامعه مهندسی راه و ترابری کشور ظرف مدت هشت سال از زمان ابلاغ اولین راهنمای روسازی بتنی است، می باشد. تا از این رهآورد موضوع حائز اهمیت روسازی بتنی با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. در متن ابلاغ آمده است که این نشریه از نوع دوم بوده و در پروژه های با کارفرمای غیردولتی نیاز به اخذ تاییدیه از کارفرما می باشد. از نوع دوم بودن نشریه باز نشانگر نیاز بیشتر به تدقیق نشریه دارد ولی پرواضح است که کماکان دقیق ترین و قابل اتکاترین مستند فنی قابل تعمیم در روسازی های بتنی نشریه حاضر است.

با توجه به جزییات خاص طراحی این نوع از روسازی‌ها پلکان مهندسی تصمیم بر ایجاد کتاب الکترونیکی طراحی قدم به قدم روسازی بتن غلتکی با استفاده از روش مهندسین ارتش آمریکا، روش انجمن سیمان پرتلند در روسازی‌های بتن غیرمسلح درزدار وروسازی بتن غیرمسلح بدون درز نموده است.

که کتاب الکترونیکی “طراحی قدم به قدم روسازی بتنی با سه روش مختلف”  که شامل یک فایل PDF و یک فایل اکسل است که  در آن، محاسبات برای یک پروژه واقعی به عنوان نمونه انجام شده است و نیز نموگرام های خام موردنیاز نیز در دسترس می باشد تا شما طراح گرامی به راحتی بتوانید اطلاعات لازم رو در کنار هم داشته باشید.

سرفصل نشریه 731 از قرار ذیل می باشد:

فصل اول: کلیات

فصل دوم: طراحی

فصل سوم: اجرا

فصل چهارم: نگهداری

همان طور که از عنوان فصول پیداست کل نشریه در ذیل سه بخش اصلی طراحی، اجرا و نگهداری که هدف اصلی آن بوده است تهیه و تدوین شده است. و در زیر عنوان هر یک از بخش های اصلی توسعه یافته است.

ولی کماکان نشریه 731 در خصوص موضوع رواداری های پذیرش و تواتر نمونه برداری‌ها و تحویل پروژه سکوت اختیار کرده است.

سایت پلکان مهندسی به زودی ویدئوهای آموزشی و ویدئوهای تکمیلی در خصوص طراحی، اجرا و نظارت بر روسازی‌های بتن غلتکی ارائه خواهد نمود. ما را در شبکه‌های اجتماعی با عنوان پلکان مهندسی #engstair و سایت www.engstair.com دنبال فرمایید.

لینک دانلود فایل

  • حجم: 5/15 مگا بایت
  • نوع فایل:  PDF
  • سال انتشار: 1396
  • شماره بخشنامه : 1523992/96

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها